Jak si vložit Messenger plugin na web

02.02.2021

Messenger plugin, který si můžete snadno vložit na váš web a nabídnout zákazníkům možnost rychlého chatování je velmi snadná. Sama používám web od webnode a vložení pluginy mě zabralo asi 2 minuty času.

Jak si vložit messenger chat na web
Jak si vložit messenger chat na web

Pro koho je Messenger chat na webu vhodný?

Pro každého majitele webu, který chce nabídnout zákazníkům rychlou odpověď na jeho dotazy a formou komunikace nastavit prostor pro uzavření obchodu. Tato služba je zcela zdarma a můžete ji začít používat okamžitě. 

Fakta: až 56% lidí preferuje komunikaci online před telefonickým kontaktem. Přes 50% zákazníků očekává okamžitou reakci. Messenger plugin si můžete vložit na libovolnou stránku vašeho webu a přizpůsobit si barvu a úvodní oslovení. 

Nastavení Messenger pluginu 

Abyste si mohli messenger chat na váš web nastavit, musíte mít firemní stránku na facebooku a být správcem této stránky. Přejděte na firemní stránku do Nastavení klikněte na záložku Zprávy.

Firemní stránka - Nastavení - Zprávy
Firemní stránka - Nastavení - Zprávy

Přejděte na oddíl Zahájení konverzace v messengeru a Klikněte na Začít u Přidejte si na web Messenger. Tady si nastavte Jazyk a Pozdrav 👋🏻 a dejte Další.

Nastavení plugin chatu
Nastavení plugin chatu

V dalším kroku si vyberte barvu, kterou bude plugin mít.

Nastavení plugin chatu - barva
Nastavení plugin chatu - barva

Nakonec zadejte web, na který budete plugin vkládat a vyberte, zda si kód budete instalovat sami nebo máte webaře, kterému kód pošlete.

Nastavení plugin chatu - kód
Nastavení plugin chatu - kód

Jak vložit plugin chatu Messenger na web od Webnode

Pokud máte svůj web u Webnode, je vložení pluginu úplně jednoduché. Jděte do adminu stránky, na kterou budete plugin vkládat. Přes Upravit stránky přejděte na stránku, na které chcete plugin mít  a vložte ho přes + a vyberte HTML. Sem kód zkopírujte a dejte publikovat. Toto udělejte na každé stránce, kde plugin chcete mít. 

Vložení pluginu na web přes Webnode
Vložení pluginu na web přes Webnode
Plugin Messenger na webu
Plugin Messenger na webu

A máte hotovo👍🏻 Pokud se následně rozhodnete změnit barvu nebo pozdrav vrátíte se zpět do nastavení na Facebook a jednoduše opravíte co je potřeba. Změna se projeví na webu okamžitě (HTML kód už znovu nevkládáte).